W piątek 27 marca Samorząd Uczniowski i Młodzi Liderzy naszej szkoły zorganizowali Pokaz Talentów.
Nikt nie spodziewał się, że mamy tylu młodych, zdolnych ludzi, którzy mają swoje pasje i zainteresowania.

Zebrani na auli uczniowie i nauczyciele usłyszeli występ perkusisty Piotra Plucińskiego z II GM. „Czaki”
gra od 6 lat. Obecnie występuje w 2 zespołach, m.in. Pricense of mind.

Wystąpiło dwóch beatbox’erów: Krzysztof Krzyżanowski kl. I d wz i Przemysław Wrotecki z kl. III a GM.
Krzysztof jest samoukiem. Ćwiczy od pierwszej klasy gimnazjum. Był to jego debiut. Przemek zainteresował
się beatbox’em gdy miał 12 lat. Również jest samoukiem, cały czas doskonali swoje umiejętności.

Nie mogło zabraknąć break dance’a. Wspólny występ mieli: Adam Ślęczkowski  z kl. II b wz
i Krystian Jędrzejewski z kl. I TH. Adam trenuje od 4 lat, Krystian od roku. Razem stworzyli grupę KFCi.

Był również hip-hop. Wystąpił Mateusz Kosmala z kl. III b GM. Mateusz należy do „Piątej Alei” wrzesińskiego
hip-hopu. Freestyle’uje od 6 roku życia. Obecnie jest w trakcie nagrywania płyty „Rap z ulicy miasta”.
Mateusz zajmuje się także break dance’em, trenuje 2 lata.

W międzyczasie swoje dzieła wykonywali miłośnicy graffiti: Oskar Michalak z kl. II b sp, Dawid Waszak
z kl. I d wz, Krystian Jendrzejczak z kl. I TH i Adrian Sroka z kl. II GM. Na oczach zebranych malowali
swoje dzieła. Można je oglądać na terenie szkoły.

Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni, jak się okazało, ma różnorodne zainteresowania.
Występują w zespołach, tworzą grupy, w których rozwijają swoje pasje lub sami rozwijają swoje talenty.
Wyżej wymienieni utalentowani uczniowie to tylko mała reprezentacja. Młodzież pasjonuje się motoryzacją,
sportem, należą do klubów piłkarskich, interesują się poezją, kinem, malują, fotografują. Może w przyszłym
roku więcej młodych ludzi pokaże na co ich stać?...

film 1