24 i 25 września 2008 roku w naszej szkole odbyło się Pasowanie na ucznia zorganizowane przez Samorząd Uczniowski  we współpracy z Młodymi Liderami. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych. Musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami, żeby zasłużyć na miano ucznia Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni.
Pierwszym zadaniem było wypicie mleka z miski bez pomocy rąk. Kolejne zadanie to zaśpiewanie znanej piosenki.
Żeby nie było tak trudno pierwszaki dostały kartki z tekstem. Szkoda, że nie słychać jak śpiewali!...
Następnie trzeba było namalować wąsy. Utrudnienie stanowiły zasłonięte oczy kolegów malujących.
Było jeszcze kilka innych zadań. m.in.: mierzenie stolika zapałką, najbardziej realistyczne miauczenie oraz quiz.
Zwieńczeniem tych wszystkich trudów było ślubowanie i pasowanie, którego dokonał vice dyrektor szkoły
p. R. Frąckowiak. Od tej pory pierwszaki stały się pełnoprawnymi członkami zbiorowości szkolnej.